Новости епархии
03.06.2012 Свято П'ятидесятниці
2 червня митрополит Миколаївський и Вознесенський Пітирим звершив всенощне бдіння у кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці.
3 червня, у день Святої Трійці Правлячий Архієрей очолив Божествену Літургію у храмі Святого Духа Корабельного району м. Миколаєва і рукоположив у сан ієрея диякона Максима Меркулова.
Після літургії Високопреосвященнішим митрополитом Пітиримом була відслужена вечірня з читанням колінопреклонних молитв.
02.06.2012 Троїцька батьківська субота
2 червня, в Троїцьку батьківську поминальну суботу митрополит Миколаївський і Вознесенський Пітирим звершив Божественну літургію і панахиду у Всіхсвятському храмі м. Миколаєва.
Заметки паломника. Мой Святогорск
Есть на земле места, которые оставляют в душе неизгладимый след, прикосновение к которым не передать словами, они остаются в сердце навсегда. Там душа открывается в благоговейном смирении пред Господом. И слезы катятся из глаз, но душа не болит, она чувствует невыразимую любовь и милосердие Божие, тепло и покров Матери Божией. И хочется плакать о своих грехах, но слезы эти – очищающие, они омывают душу. И приходит ясное осознание, что не так в жизни, и это открывается так внезапно и неожиданно, что просто ошеломляет. Тебе, благополучному и успешному, самодовольному и самодостаточному, вдруг открываются глубины твоей души, а там… Смотришь на себя со стороны и понимаешь, что как, еще пока далек от Правды Божией.
Святогорск… Святые горы. С незапамятных времен находили здесь приют, защиту и помощь многочисленные паломники.
Наша группа паломников попала в Святогорск в мае. 15 паломников из Николаевской области и протоиерей Андрей Хитрук – настоятель храма святого великомученика Георгия Победоносца, что в мкрн Широкая Балке г.Николаева – который возглавлял нашу группу.
22-24.05.2012 Два свята у Баштанському благочинні
Минулого тижня на Баштанщині відбулися аж два престольні свята. Одне з них 22 травня у селі Добра Криниця. У цьому населеному пункті храм освячено на честь перенесення мощів святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських до Бар. Ця подія і святкується саме 22 травня за новим стилем.
На Божественну Літургію до церкви прийшли не лише жителі Доброї Криниці, а й навколишніх сіл: Інгулки, Виноградівки, Плющівки, Мар’ївки, Мар’янівки. Також були гості з міста Баштанки. Богослужіння проводили благочинний Баштанського округу протоієрей Віталій Сопіжук, протоієрей Віктор Коліщак (с.Інгулка), ієрей Павло Прокопчук (с.Плющівка), ієрей Андрій Дриганюк (с.Новопавлівка) та настоятель Свято-Миколаївського храму села Добра Криниця ієрей Андрій Чиженко. Усі присутні відчували велику духовну радість, і, здавалося, що сам святий Миколай був того дня з нами.
А вже 24 травня на Вознесіння Господнє престольне свято відбулося у селі Новоєгорівка Баштанського району. Після Божественної літургії було відслужено молебен з хресною ходою навколо храму. У богослужінні взяли участь благочинний протоієрей Віталій Сопіжук, настоятель Свято-Вознесенського храму Новоєгорівки протоієрей Іоанн Гуменюк, протоієрей Віктор Коліщак (с.Інгулка), ієрей Павло Прокопчук (с.Плющівка), ієрей Андрій Бойко (с.Ноолександрівка), ієрей Андрій Чиженко. На храмове свято до села прибуло багато гостей з інших населених пунктів Баштанщини, які з’їхалися вшанувати Господа нашого Іісуса Христа, Котрий для зцілення і спасіння нашого возніс людську природу до Престолу Божого…
ієрей Андрій Чиженко
24.05.2012 Престольне свято у кафедральному соборі міста Вознесенськ
Напередодні свята Правлячий Архієрей у співслужінні духовенства собору звершив всенощне бдіння у кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці.
24 травня 2012 р., у свято Вознесіння Господнього митрополит Миколаївський і Вознесенський Пітирим звершив святкову Божественну літургію у Свято-Вознесенському кафедральному соборі м. Вознесенська та хресний хід навколо храму.
Його Високопреосвященству співслужили благочинні Южноукраїнського, І-Миколаївського округів протоієрей Михайло Кіряк і протоієрей Петро Струкало, настоятель собору і благочинний Вознесенського округу протоієрей Володимир Семенюк та духовенство Вознесенського благочиння.
Після богослужіння Правлячий Архієрей нагородив за труди у славу Святої Церкви Вознесенського міського голову Ю.І.Гержова орденом вмч.Георгія Побідоносця, керівника ПАТ «ВОЗКО» С.М.Кернера орденом рівноап. кн.Володимира ІІст., медаллю Предстоятеля - В.П. Беліка, В.Г. Сологора, О.М. Тріпольського, М.М.Тюпу, грамотою УПЦ - М.С. Прутян, Т.Ф. Семенову.
Окрім керівництва міста, за богослужінням молились голова Вознесенської райдержадміністрації О. Б. Кучер, представники силових структур та інших органів влади.
Також Архіпастир привітав вознесенців з престольним святом та днем міста.
Еще статьи...

